Стојковски

  во

  Поради снежните врнежи во Струмица, фудбалерите на Академија Пандев почетокот на зимските подготовки денеска го означија во спортската сала „Парк“. Како што ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Власта помпезно најавува дека ќе истражува дали постои депонија со линдан над скопско Драчево, по информација добиена во август годинава. Но, сведоштва на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Неодговорен возач вчера возел најмалку неколку километри во спротивен правец на автопатот Скопје – Тетово во близина на Групчин. За среќа возилото кое можело ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Град Скопје го објави тендерот во втор обид за внатрешно уредување на Градска куќа, помеѓу скопското Кале и реката Вардар, инаку објект од проектот „Скопје ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Охрид, 19. декември 2018 (ИНПРЕС) – Понекогаш, заслепени од светлата на „туѓото, светликавото и далечното“, како да не ги гледаме најдобрите меѓу нас. Неговите ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во денешното отворено студио на 1ТВ Јана Јосифоска и Влатко Чаловски разговараа со најдобриот играч на специјалната олимпијада Горјан Стојковски и Симона ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Како дел од промотивните активности за големиот концерт на групата Камелеон, познатиот охридски Dj и продуцент Dj Regie Rules изработи ремикс и видео спот за ...
  сите 5 | | | веќе видена