Стојанче

  во

  Зоран Заев, лидерот на СДСМ пред три години, тогаш како мандатар за состав на нова Влада на конференција за медиумите во партијата изјави дека се шпекулации ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Националниот координатор за воени и полициски ветерани, генерал Стојанче Ангелов и Драган Василевски, советник за одбрана, денеска положија цвеќе и оддадоа ...
  | | веќе видена | слични

  Генералот Стојанче Ангелов кој е советник во владата за бранителите а работи како советник во државната агенција за летање МНАВ вознемирен од коментари на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Да не се заборави. Изминаа 19 години од нападот на македонските бранители кај Карпалак, во кој загинаа 10 млади војници. На настанот се сеќава и Стојанче ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Со оглед на тоа што турнирот во Кањижа е откажан, за вардарци останува само традиционалниот „Струшки ракометен турнир“ да биде единствената проверка ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Тренерот на Вардар Стевче Алушовски имаше на располагање многу ракометари, дел и од екипата на Вардар Јуниор, а на крајот состави конечен список од 21 ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Тренерот на Вардар 1961, Стевче Алушовски одбра кои ракометари ќе останат да тренираат со првиот тим. Тие продолжуваат со подготовките во Скопје и планирано е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Стојанче Ангелов, лидер на партијата Достоинство, поранешен полициски генерал и сегашен национален координатор за воени и полициски ветерани, во честитката за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Скопска Апелација го одби барањето за изземање на Основниот суд во Велес, односно претседателката на судот Лидија Димова, за судењето на поранешниот прв човек ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Деновиве еден од нашите најдобри ракометари и кепитен на „Вардар“, Стојанче Стоилов „заигра“ на брачен терен! Имено, тој се потпиша во матично и својата љубов ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Скопскиот Апелациски суд го отфрли во вторникот барањето на поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, за изземање на Велешкиот суд и префрлување на ...
  сите 57 | | | веќе видена