Стојан

  во

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери на 66 пленарна седница како точка на дневен ред под реден број 9 ја постави точката со предлог закон за амнестија на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пишувањата на „ Економски Лидер ” на 4 октомври оваа година, за огромен скандал на повидок поврзан со трошењето на државни пари во РЕК Битола, денеска се ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Кирил Божиновски, покрај Миле Јанакиески, се најде денеска во притвор како поранешен генерален секретар на претходната Влада за случајот „Титаник“ по бегството ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во неговиот дебитантски долгометражен игран филм „Ти ја имаш ноќта“, на сцената се враќа работничката класа, поразена во транзицијата и збунета околу иднината. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Стојан Ѓуроски продолжи со своите извонредни партии во дресот на Уеска и на пресметката со Паленсија. Нашиот крилен центар беше ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Итно одземање на концесијата на „Еуромакс Ресорсис“ за рудникот „Иловица“ и итно донесување на измените на законот за металични минерални суровини. Ова се ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Граѓанските активисти против изградба на рудници во Југоистокот, со протест и блокада на кружниот тек во Струмица кон Бугарија и Валандово, го изразија своето ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Со двочасовна блокада на крстосницата на влезот во Струмица од правците на Валандово и граничниот премин Ново Село, активистите на Здружението „Здрава котлина” ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Со двочасовна блокада на крстосницата на влезот во Струмица од правците на Валандово и граничниот премин Ново Село, активистите на Здружението „Здрава котлина“ ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Судските служби викендов нема да се обидуваат да му го достават решението за издржување на двегодишната затворска казна на екс премиерот  Никола Груевски за ...
  сите 199 | | | веќе видена

  Со двочасовна блокада на крстосницата на влезот во Струмица од правците на Валандово и граничниот премин Ново Село, активистите на Здружението „Здрава котлина” ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Стојан Ѓуроски продолжува да бележи импресивни партии во Шпанија во дресот на екипата на Уеска. Вечерва нашиот ас повторно беше ...
  сите 2 | | | веќе видена