Стоилов

  во

  Поранешниот македонски кошаркарски репрезентатиевец кој воедно своевремено беше и капитен на нашата репрезентација, Перо Антиќ се огласи по пат на социјалните ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски кошаркарски репрезентатиевец кој воедно своевремено беше и капитен на нашата репрезентација, Перо Антиќ се огласи по пат на социјалните ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонија вчера после голема борба доживеа пораз од Исланд и со тоа не успеа да се пласира помеѓу најдобрите 12 репрезентации на Светското првенство. Одново ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Во последнио тмеч од групната фаза, Македонија загуби од Исланд со 22-24. Нашиот играч Мартин Поповски постигна еден гол, а на мечот играше и Стојанче Стоилов. ...
  сите 126 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Македонските ракометари по голема битка претрпеа пораз на дуелот со Исланд, не успевајќи да се пласираат меѓу 12-те најдобри ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вчера гостуваше на емисијата на ТВ24, "Анализа24", зборувајќи за симболиката на знакот, "летал двоглав орел" пред камерите, но ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација денеска ја очекува последниот, клучен дуел во групата Б за пласман во следната фаза на мундијалот и тоа против стариот ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вчера гостуваше на емисијата на ТВ24, "Анализа24", зборувајќи за симболиката на знакот, "летал двоглав орел" пред камерите, но ...
  сите 37 | | | веќе видена