Сто

  во

  Според последните информации за министерот за здравство Филипче, најповолна локација за изградба на новиот Клинички центар е месноста Веле Поле во Општина ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Палестинските милитанти за два дена кон Израел лансирале над 400 ракети, а израелските авиони извршиле повеќе од сто бомбардирања врз цели во Газа во ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Градот Скопје денеска одбележува 74 години од ослободувањето од фашистичката окупација, а по повод 13 Ноември ќе се одржат повеќе спортски, културни и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Додека светските лидери се собираа во Париз на одбележувањето на стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, две лица се најдоа во Грац. Тие се ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Изјавата на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека партијата се подготвува за следниот претседателски изборен циклус собрала голем број постови и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се врати синоќа во Вашингтон после 44 часовна посета на Париз каде неговиот домаќин Емануал Макрон викендов ги заокружи ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Од 12 ноември 1928 година жените во Германија имаат право да гласаат и да бидат избирани на избори. Патот до таму беше трновит и тежок. Целта се уште не е ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Измина повеќе од еден век од почетокот на тогаш, а и денес, една од најкрвавите војни во историјата на човештвото, Првата светска војна. Денес, над еден век по ...
  сите 175 | | | веќе видена