Стјуарт

  во

  Шокиран сопственик на куќа пронашол питон во клозетска шоља во домот во Австралија, кој излегол од одводот во шест часот утрото. Семејството брзо го повикала ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо за прв пат се отвори во јавноста и зборуваше за момент од 2005 година кога доби забрана за присуство во соблекувалните на Челси и не смееше да го ...
  сите 44 | | | веќе видена

  На денешен ден - 16 јануари 16 јануари 2019 1547.- Кнезот Иван Четврти, во историјата познат како Иван Грозни, во Москва бил крунисан за руски цар. За време ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Од 26 до 30 јануари во Кинотеката на Македонија ќе се одржи „Недела на австралиски филм“. На програмата ќе бидат пет филмови кои секој ден ќе започнуваат во 20 ...
  сите 7 | | | веќе видена

   Познатите личности се добри за многу работи. Најчесто нè забавуваат, понекогаш донираат дел од своите пари во добротворни цели. Нивните скандали се секогаш ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Иако нејзиното богатство се проценува на повеќе од 30 милиони британски фунти, најголемо задоволство пронаоѓа во хуманитарната работа и борбата за човекови ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Иако имаше врски со момци, Кристен Стјуарт призна дека сака девојки. Сега гордо ја покажувала својата девојка Сара Динкин, пренесува „ Курир.рс “. Ѕвездата на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Посетителите на веб-страницата "Ranker" одлучиле дека "Twilight" е најлошиот филм на сите времиња. Филмот од 2008 година по кој се појавија и неколку ...
  сите 3 | | | веќе видена