Стивен Џерард

  во

  Репрезентативецот на Македонија, Миле Тодоров до 19 години е пред потпис со шкотскиот гигант Глазгов Ренџерс! Весникот „Скотсман“ пишува дека 19 годишниот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Паралелата покажува на кое ниво била првата фудбалска лига во САД во 2008-ма и сега. Едноставно нема споредба и сè, ама буквално во секој сегмент одат напред. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Искусниот напаѓач на Борнмут во следните денови и официјално ќе стави потпис на договор и ќе заигра за еден од најславните клубови на Островот. 37 годишниот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Славниот шкотски гигант Ренџерс од оваа сезона е преводен од легендата на Ливерпул и светскиот фудбал, Стивен Џерард, а тоа некако автоматски значеше дека ...
  сите 7 | | | веќе видена

  После победата на Ренџерс во дербито против Селтик изгледа амбициите на овој клуб пораснаа. Глазгов Ренџерс славеа во последното дерби против големиот ривал и ...
  сите 10 | | | веќе видена