Стив Наумов

  во

  „И покрај фактот што вистината за настаните во Македонија во Америка полека си го пробивала патот и го добивала своето место, сепак американската политика, по ...
  сите 2 | | | веќе видена

  И покрај тоа што излегоа списоците за студентските домови Државниот студентски центар не е спремен за вселување на студентите. Откако надлежните цело лето не ...
  | | веќе видена

  Уште во осум часот наутро редица студенти чекаа пред управата на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“ за да ги подигнат потребните документи за вселување. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалскиот клуб Кул ја прославува јубилејната десетта година од своето основање, а во тек е детската лига COOL, која веќе седма година успешно се реализира ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Работилници, предавања, перформанси, концерти, изложби, АКТО – фестивалот за современи уметности ја објави програмата за своето 13 издание, што ќе се одржи од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Историјата на „Езерце“ започнала во 1949 година, кога била поставена железничката станица „Стив Наумов“ покрај теснолинејката по која возел популарниот воз ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На Новата сцена во НУ Центар за култура, беше одиграна театарската претставата на Бабец театар, насловена „Патувањето на еден облак“. Автор на текстот е ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Aкцијашите од охридското здружение „Брег на младоста“прогласени за најдобри меѓу акцијашите од поранешна Југославија. Тие од 22 до 29 јули учествуваа во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Остатоци од стар мебел, од некогашните плакари и кревети во студентскиот дом „Стив Наумов“ од лани стојат пред влезот на т.н. женска зграда во кампусот. Иако ...
  сите 4 | | | веќе видена