Стево Пендаровски

  во

  Македонскиот национален координатор за НАТО Стево Пендаровски смета дека Македонија во јануари ќе седне за иста маса со државите членки на НАТО, пренесе Алсат ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Владата со ребалансот на буџетот за 2018 година планира намалување на паричните расходи во Министерството за одбрана планирани за интеграција во НАТО. Со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски за Алсат М изјави дека на последната средба со претставниците на Алијансата немало особени забелешки и дека ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски за Алсат М изјави дека на последната средба со претставниците на Алијансата немало особени забелешки и дека ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Три дена траеше собраниската расправа за тоа дали и зошто треба да се пристапи кон измени во Уставот и -„Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се откажуваат од дебата во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Со посетата на членовите на Комитетот за интеграција во НАТО и на Работниот комитет за интерација на седиштето на Алијансата во Брисел денеска и утре почнуваат ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Преговорите за полноправно членство на Македонија во НАТО почнаа во Брисел,  но мислите останаа во Скопје. Вака накратко може да се опише првиот ден од ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Портпаролката на генералниот секретар на НАТО Оана Лунгеску по почетокот на пристапните преговори за членство на Македонија во Алијансата, изјави за МИА дека ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Делегацијата на Владата на Република Македонија, предводена од Заменик претседателката на Владата на Република Македонија и министерка за одбрана Радмила ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во седиштето на НАТО во Брисел денеска започнаа втората фаза од пристапните разговори за членство во НАТО, кои опфаќаат политички, воени прашања. По оваа фаза ...
  сите 27 | | | веќе видена

  По повод стартот на завршната фаза од преговарачкиот процес со НАТО за членство во алијансата, што почна денеска во Брисел, националниот координатор за НАТО, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Портпаролката на генералниот секретар на НАТО Оана Лунгеску по почетокот на пристапните преговори за членство на Македонија во Алијансата, изјави за МИА дека ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Делегацијата на Владата, предводена од заменик-претседателката на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заедно со националниот координатор за ...
  сите 40 | | | веќе видена