Стево

  во

  Македонија и Грција го решија спорот со името, Договорот од Преспа беше ратификуван од македонскиот Парламент, а минатата недела поддршка добија и уставните ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Македониjа и Грција го решија спорот со името, Договорот од Преспа беше ратификуван од македонскиот Парламент, а минатата недела поддршка добија и уставните ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски во изјава за МИА вели дека процесот на ратификација на Протоколот има рутински карактер и вообичаено трае ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Македонија и Грција го решија спорот со името, Договорот од Преспа беше ратификуван од македонскиот Парламент, а минатата недела поддршка добија и уставните ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Во оптимални околности Македонија членка на НАТО во првиот квартал на 2020 Македонија и Грција го решија спорот со името, Договорот од Преспа беше ратификуван ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Македонија и Грција го решија спорот со името, Договорот од Преспа беше ратификуван од македонскиот Парламент, а минатата недела поддршка добија и уставните ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Најновите информации од опозицијата кажуваат дека тие сега почнуваат да условуваат со двојни избори - или ќе има и претседателски и предвремени парламентарни ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најновите информации од опозицијата кажуваат дека тие сега почнуваат да условуваат со двојни избори - или ќе има и претседателски и предвремени парламентарни ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во новиот број на неделникот Фокус: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ Власт што сака искрено да се бори против корупцијата треба да ги заострува законите а не да ги ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претседателските избори треба да се одржат на почетокот на април. Според информациите, спикерот Талат Џафери ќе ги распише на првиот ден од месец февруари. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Стево Пендаровски, национаниот координатор за НАТО, во разговор за Телма откри дека Македонија по приемот ќе плаќа годишна котизација за членство во Алијансата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ќе го бара на оглас, СДСМ ќе се консултира со коалиционите партнери. На околу 4 месеци пред изборите партиите влегуваат во финалната фаза на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  По десет години на позицијата претседател на државата, актуелниот Ѓорге Иванов пролетва ќе ја напушти таа функција. Иванов е единствениот претседател во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  ТВ21 последните 48 часа спроведе анкета на својата интернет страница (tv21.mk) каде гласаа повеќе од 7.000 посетители. Право на глас на анкетата има секој ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Снимка со врсничко насилство кое се случило во Домот за ученици во средното техничко училиште во Краљево денеска е објавена на социјалните мрежи и покажува ...
  сите 2 | | | веќе видена