Стевчо Јакимовски

  во

  Додека високи функционери на ДУИ не се симнуваат од ТВ екраните и даваат изјави за домашни и странски медиуми дека патот за формирање на новата влада води ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Стевчо Јакимовски во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека нема ништо лошо во тоа Албанец да биде премиер и дека барањето на ДУИ е легитимно. -Нека си ...
  сите 131 | | | веќе видена

  „Одговорно тврдам дека дека кој и да формира Влада, таа влада ќе биде нестабилна и нема долго да трае. Затоа сега прашувам дали повторно Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ...
  сите 55 | | | веќе видена

  „Одговорно тврдам дека дека кој и да формира Влада, таа влада ќе биде нестабилна и нема долго да трае. Затоа сега прашувам дали повторно Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Можен ли е пост-изборен пресврт или математиката е прецизно скроена? СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ, кој ќе попушти пред политичкта "невеста" ДУИ? Насер Зибери или било ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, ги коментира тезите на Артан Груби од ДУИ искажани во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5. „Го гледав вечерва ...
  сите 359 | | | веќе видена

  Стевчо Јакимовски, Претседателот на Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ, на својот фејсбук профил ги коментираше тезите кои Артан Груби ги спомена во ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Стевчо Јакимовски, Претседателот на Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ, на својот фејсбук профил ги коментираше тезите кои Артан Груби ги спомена во ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Некои се веќе целосно сигурни дека ќе седнат во пратеничките столчиња, каде во следните четири години ќе гласаат закони и доколку добро си ја вршат работата, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Речиси 24 часа по затворањето на гласачките места, Државната изборна комисија ги соопшти резултатите од предвремените парламентарни избори. Пролонгирањето, ...
  сите 231 | | | веќе видена

  Во најновата аудио бомба се спомнуваат 8.5 милиони евра, а во имотните анкетни листови на Зоран Заев се спомнуваат станови, заштеди, возила и ниви. Кога ќе се ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Европскиот парламент во своите редови има Фашист кој Македонците би ги тепал, а тоа значи оние што се тврди и нема да сакаат да прифатат дека потекнуваат од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Европскиот парламент во своите редови има Фашист кој Македонците би ги тепал, а тоа значи оние што се тврди и нема да сакаат да прифатат дека потекнуваат од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски во своето интервју за Инфомакс говореше за можноста Зоран Заев повторно да ја изигра волјата на граѓаните правеќи ...
  сите 280 | | | веќе видена