Стемфорд

  во

  Нголо Канте се најде во документите од „Фудбал Ликс", играчот на Челси добил предлог да основа офшор компанија во даночен рај каде ќе добива дел од платата, но ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Нголо Канте важи за еден од најскромните фудбалери но ваквата слика можела да биде расипана откако на играчот му било предложено дел од платата да ја добива во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Фудбалскиот клуб Челзи повторно е под истрага од страна на ФИФА. Клубот од Лондон се соочува со големи проблеми откако од „Фудбал ликс“ излегоа нови информации ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Белгискиот ас, Еден Азар денеска е еден од најдобрите светски фудбалери, а од неговото знаење и квалитет бенефит има националниот тим, но и премиерлигашот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Белгискиот ас, Еден Азар денеска е еден од најдобрите светски фудбалери, а од неговото знаење и квалитет бенефит има националниот тим, но и премиерлигашот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Газета дело Спорт“ открива повеќе детали од судскиот процес помеѓу Челси и Антонио Конте во кој стратегот бара обештетување од околу 23 милиони евра, „Сините“ ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Веројатно ова е една убава вест за армијата навивачи на Челси кои сигурно со нетрпение очекуваат конечна разврска за тоа каква е иднината на првата ѕвезда на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Антонио Конте бара обесштетување од 23 милиони евра по отказот кој го доби во јули, Челси се обидува да се извади со смешни изговори, вели дека Италијанецот не ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Англискиот премиерлигаш Челзи е подготвен да плати неверојатна сума од 105 милиони фунти за тинејџер од Португалија. Бенфика во своите редови го има ...
  сите 11 | | | веќе видена