Стејт Департментот

  во

  Американскиот Стејт департмент издаде соопштение дека владата на сАД не донела конечен заклучок за тоа кој учествувал во убиството на саудискиот новинар Џамал ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент издаде соопштение дека владата на сАД не донела конечен заклучок за тоа кој учествувал во убиството на саудискиот новинар Џамал ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент издаде соопштение дека владата на сАД не донела конечен заклучок за тоа кој учествувал во убиството на саудискиот новинар Џамал ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Како што изјавил, тој гасовод ја поткопува европската безбедност. Украина “нема поголем пријател од САД“ во борбата против “руската агресија“, изјавил Помпео ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Екипата на 1ТВ е во една од новинарските редакции во Будимпешта, каде што новинарката Кристина Атовска разговара со нејзиниот колега Петар Ердели. Г. Ердели, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој бара политички азил во Унгарија, треба да ја отслужи затворската казна во својата земја, ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото високотехнолошко стратешко оружје, соопштија синоќа севернокорејските медиуми. ...
  сите 31 | | | веќе видена