Стефанов

  во

  Во рамките на годинашното издание на Фестивалот на креативен документарен филм кој се одвива под мотото „Десет лета МакеДокс“ и ќе трае до 28 август се ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Македонскиот документарен филм „Медена земја“ ја доби наградата од публиката „Срцето на Сараево“ на завршениот 25-ти „Сараевски филмски фестивал“. Овој филм, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Македонскиот филм „Медена земја“ на Тамара Котевска и Љубо Стефанов е добитник на наградата од публиката на Сараевскиот филмски фестивал. Македонската ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Босанско-хрватскиот филм „Take Me Somewhere Nice“ на режисерката Ена Сендијаревиќ го освои „Срцето на Сараево“ за најдобар филм на синоќешната церемонија за ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Младата репрезентација на Македонија за кошаркари до 14 години доживеа ретко виден срамен пораз од Израел, губејќи со неверојатни 80 поени разлика (34:114) на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Младата репрезентација на Македонија за кошаркари до 14 години доживеа срамен пораз од Израел од 34-114 на неофицијалното Европско првенство за кошаркари до 14 ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Музејот на современа уметност во Скопје вечерва организира ноќна прошетка низ изложбата „Грабење во просторот“ на уметникот Глигор Стефанов. Водителка на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  За време на снимањето на „Медена земја“, од ден на ден на некој начин созревавме. Секое одење и враќање од пределот ни се случуваше нешто ново, неочекувано, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Со изложбата „Временска машина Македокс“ и прикажување на филмовите „Мизерикоридија“ на шпанскиот режисер Хавиер Марадес и „И се стана песна“ на британскиот ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Со изложбата „Временска машина Македокс“ и прикажување на филмовите „Мизерикоридија“ на шпанскиот режисер Хавиер Марадес и „И се стана песна“ на британскиот ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Со изложбата „Временска машина Македокс“ и прикажување на филмовите „Мизерикоридија“ на шпанскиот режисер Хавиер Марадес и „И се стана песна“ на британскиот ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Со изложбата „Временска машина Македокс“ и прикажување на филмовите „Мизерикоридија“ на шпанскиот режисер Хавиер Марадес и „И се стана песна“ на британскиот ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Со изложбата „Временска машина Македокс“ и прикажување на филмовите „Мизерикоридија“ на шпанскиот режисер Хавиер Марадес и „И се стана песна“ на британскиот ...
  сите 53 | | | веќе видена

  На јубилејниот 25-ти „Сараевски филмски фестивал“, кој се одржува деновиве во Сараево, викендов премиерно беше прикажан веќе познатиот македонски документарен ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Во првите три дена од годинешниот 25. Сараевски филмски фестивал им беа доделени почесни награди на три исклучително значајни светски имиња кои го одбележаа ...
  сите 53 | | | веќе видена