Стеауа

    во

    Ракометниот вицепрвак Металург повторно им се врати на поразите, по двете победи над Татран Прешов и Чеховски Медведи. Попладнево во натпревар од СЕХА-лигата, ...
    сите 31 | | | веќе видена

    Металург загуби со 28-29 од Стеауа Букурешт во рамките од осмото коло во СЕХА лигата. Екипата од Автокоманда, повторно потклекна на крајот од мечот, иако имаа ...
    сите 35 | | | веќе видена