Ставревски

  во

  13 јануари 2019 1559.- Елизабета I е крунисана за англиска кралица. 1806.- Во Вршац е роден Јован Стерија Поповиќ, српски писател, комедиограф и еден од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  За премиерот Зоран Заев би било идеално доколку идниот претседател да биде татко на нацијата прифатлив за сите. Во одговор на новинарско прашање тој вели дека ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку неделни анкети го испитува расположението кај гласачите за утврдување на кандидатот на партијата за претстојните претседателски ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку неделни анкети го испитува расположението кај гласачите за утврдување на кандидатот на партијата за претстојните претседателски ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Наградата за најдобар крводарител во Скопје во 2018 година ја доби Тони Ставревски. - Во крводарителството се брои колку пати сте дарувале крв според бројот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2018 година. За ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Градоначалникот Шилегов денеска ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2018 година. - Хуманоста е ...
  сите 16 | | | веќе видена