Stars

  во

  На „Етихад“ се одигра хуманитарен натпревар меѓу легендите на Манчестер сити и легендите на Премиер лигата во чест на поранешниот капитен на Сити, Винсент ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Жерард Пике и Артуро Видал во понеделникот освоија речиси 500.000 евра на турнир од Европската покер турнеја. Пике беше втор во „хај ролер“ сингл конкуренција ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Жерард Пике и Артуро Видал во понеделникот освоија речиси 500.000 евра на турнир од Европската покер турнеја. Пике беше втор во „хај ролер“ сингл конкуренција ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Жерард Пике и Артуро Видал можат да се пофалт со убава добивка на покер, дуото на „каталонците“ освоило речиси половина милион евра на ЕПТ Барселона Шпанија ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Режисерката Грета Беламенди на Канскиот филмски фестивал во 2019 година го однесе своето дете на премиерата на нов филм, но обезбедувањето не дозволи да влезе ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Јувентус се спаси од пораз и одигра 3-3 против тимот составен од најдобрите фудбалери во лигата во Јужна Кореја. Јуве на трите меча на азиската турнеја прими ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Манифестацијата „Културно лето – Гостивар 2019″и годинава ќе се одржи под мото „Добре дојдовте иселеници“, бидејќи се совпаѓа со престојот наиселениците во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Општина Гостивар во знак на добредојде на иселениците ќе организира повеќе културно-забавни и спортски активности. Од локалната самоуправа велат дека ќе се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Про Еволушн Сокер (ПЕС) му зададе удар на својот ривал ЕА Спортс, тие за прв пат ќе треба да користат лажно име на ФИФА за гигант каков што е Јувентус. Италија ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Антониа Гиговска оваа година само реди успеси на професионален план. Имено, таа беше дел од регионалното музичкко „Пинкови ѕвездички – all stars“ каде што го ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Младата македонска пејачка Антониа Гиговска ужива во љубовната врска со Иван Јованов од „Либеро бенд“. Антониа неодамна пред камерите на „Бекстејџ“ потврди ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Добрата оптичка илузија може лесно да се препознае по тоа колку луѓето на социјалните мрежи се расправаат поради неа. Една таква во последните неколку дена ...
  сите 3 | | | веќе видена