Стариџ

  во

  Посебно интересно беше во групата Ц, каде Ливерпул го совлада ПСЖ, а Звезда ремизираше со Наполи. Ливерпул е во страшна форма и во Премиер лигата каде од пет ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Составот на Ливерпул излезе како победник од дербито со Пари Сен Жермен, а Црвена Звезда му одолеа на Наполи и го освои првиот бод во Лигата на шампионите. Ова ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Ливерпул со гол на Фирмино во судиското продолжение дојде до заслужена победа од 3-2 против ПСЖ, Црвена звезда одигра 0-0 против Наполи во Белград. Лига на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Во дербито на „Енфилд" Ливерпул во самиот финиш успеа да го совлада ПСЖ (3:2). Во текот на првото полувреме „Редси" водеа со погодоците на Стариџ и Милнер од ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Дербито меѓу Ливерпул и ПСЖ ги оправдува очекувањата, домаќините водат со 2-1 по првото полувреме. Лига на Шампиони Ливерпул тргна офанзивно од првата минута, ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Составот на Ливерпул излезе како победник од дербито со Пари Сен Жермен, а Црвена Звезда му одолеа на Наполи и го освои првиот бод во Лигата на шампионите. Ова ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Вечерва во Лигата на шампионите со почеток од 21:00 часот беа одиграни шест натпревари. Дербито на вечерта се играше на „Енфилд“ помеѓу финалистот Ливерпул и ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Ливерпул со гол на Фирмино во судиското продолжение дојде до заслужена победа од 3-2 против ПСЖ, Црвена звезда одигра 0-0 против Наполи во Белград.Ливерпул и ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Роберто Фирмино за малку ќе останеше без око во текот на викендот, но тоа не му пречеше од клупата да биде „џокерот“ на Јирген Клоп за 3:2 победа над ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Шампионот тргна со победа во одбрана на титулата, Манчестер Сити го освои „Емирати" стадионот и триумфираше со 0:2 Челзи со новиот менаџер Сари кој го наследи ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Ливерпул ја најавија кандидатурата за шампионскиот трофеј кој долго го сонуваат во Премиер лигата со убедлива победа против Вест Хем од 4-0. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претходно два гола даде Мане, еден Салах, но сепак , раритет на овој прв меч во сезоната на "Енфилд" беше голот на резервистот кај Ливерпул, Даниел Стариџ. ...
  сите 25 | | | веќе видена