Станислас Вавринка

  во

  Шпанскиот тенисер, Роберто Баутиста-Агут е освојувач на АТП турнирот од серијата 250 во Доха (Катар). Тој во мечот за титулата беше подобар од Томаш Бердих со ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Денеска и официјално стартуваа натпреварите од главниот ждреб на последниот грен слем турнир во годината, а мора да се напомене дека уште првиот ден ни донесе ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Мастерсот во Синсинати донесе двојна програма за дел од тенисерите чиј настап беше искомпликуван поради временските услови, а откако дел од нив одиграа по два ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Рожер Федерер минатата година ја освои својата осма титула на Вимблдон откако во големото финале беше подобар од Марин Чилиќ, а одбраната на престижниот трофеј ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Енди Мари по долгата пауза се обидува да фати ритам и да дојде до посакуваната форма, а во тоа сигурно ќе му помогнат партии и победа како денешната против ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Шпанецот во неделата ја освои 11-та титула на Ролан Гарос, 16-та на гранслем-турнирите, по што досега заработи 100,2 милиони само од наградите од турнирите и е ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ рутинирано ја одработи својата задача во првото коло на Ролан Гарос, откако ова попладне направи доволно за да биде подобар од противникот Дутра ...
  сите 69 | | | веќе видена