Сталин

  во

  За Владимир Путин во емисијата зборуваат најблиските соработници, кои се обидувале да истакнат дека претседателот е многу харизматична личност, со одлична ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Режисерот на филмот „Ругање со Христос“, што вчера Министерството за култура и Агенцијата за филм го осудија како скандалозен филм кој ги навредува чувствата ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Американскиот републикански сенатор Џон Мекејн почина на 81-годишна возраст откако се бореше со рак на мозокот една година. Мекејн, кој бил воен затвореник во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Кампањата, која ја поддржаа над 300 медиуми во САД, ја иницира весникот „Бостон глоуб“, кој минатата недела ги повика медиумите во земјата да објават уреднички ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Повеќе од 300 медиуми од Соединетите Американски Држави покренаа кампања со која се спротивставуваат на нападите на претседателот Доналд Трамп и ја промовираат ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Над 300 американски медиуми денеска започнаа кампања за слобода на печатот, како реакција на нападите врз новинарите од страна на претседателот на САД, Доналд ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Над 300 американски медиуми денеска започнаа кампања за слобода на печатот, како реакција на нападите врз новинарите од страна на претседателот на САД, Доналд ...
  сите 69 | | | веќе видена

   Низ историјата има многу изгубени артефакти, за кои можеби никогаш нема да дознаеме дали воопшто постоеле или пак, се само легенди. Ловците на авантури и на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Консултативноста на референдумот, според универзитетската професорка, Билјана Ванковска е јасен знак дека власта не му верува на народот, но и дека во својата ...
  сите 6 | | | веќе видена