Средоземното Море

  во

  Малта ќе им дозволи пристап на нејзина териуторија на 49-те мигранти кои од минатиот месец се блокирани на два хуманитрани брода во близина на нејзините ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Малта ќе им дозволи пристап на нејзина териуторија на 49-те мигранти кои од минатиот месец се блокирани на два хуманитрани брода во близина на нејзините ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Малта ќе им дозволи пристап на нејзина териуторија на 49-те мигранти кои од минатиот месец се блокирани на два хуманитрани брода во близина на нејзините ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Шпанската поморска спасувачка служба соопшти дека спасила 549 бегалци кои се обиделе да го препливаат Средоземното море.Наведено е дека припадниците на ...
  | | веќе видена

  Папата Франциско денеска ги повика европските лидери да ја прекинат контроверзата околу судбината на 49-те мигранти „заглавени“ на два хуманитарни спасувачки ...
  сите 63 | | | веќе видена