СРЦ Кале

  во

  Живата легенда на светскиот рок ен рол вокалистот и флејтист Јан Андарсон и негоата група “Jethro Tull” доаѓаат во скопје да покажат дека се уште се “премлади ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Лани тимот на КК Водњански лисици обезбеди место во нашето најквалитетно друштво како второпласирана екипа во Втората лига. Но најавите од федерацијата  за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Водњански лисици ланската сезона обезбеди учество во елитата преку втората лига, но најавите за засилени норми и правила ги натераа „лисиците" да се откажат од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Eдна од најпознатите британски поп-рок групи, „Тексас“ в петок (28 септември) ќе одржи концерт на СРЦ „Кале“. Гостувањето на шкотскиот бенд во Македонија, што ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Долгонајавуваниот концерт на „Тексас“ ќе се случи в петок, во СРЦ „Кале“, а вокалот на брендот, Шарлин Спитери вчера попладне ги почести медиумите со своето ...
  сите 11 | | | веќе видена