Србите

  во

  Никола Јокиќ конечно рече „ДА“ за настап во дресот на Србија на едно големо натпреварување, а неговиот пример неколку часа подоцна го следеше и Бобан ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ имаше средба денес во Палатата на Србија со претставниците на Србите и најзначајните институции на Република Србија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Големите македонски и сесловенски просветители Светите браќа Кирил и Методиј се основоположници на словенската писменост и литература и се заслужни за ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Вчера познатиот композитор и аранжер, Григор Копров, на својот профил на социјалните мрежи ги нападна членовите на македонското жири за избор на песна на ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Пред два дена композиторот Григор Копров, на својот профил на социјалните мрежи ги нападна членовите на македонското жири за избор на песна на Евровизија, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Вчера познатиот композитор и аранжер, Григор Копров, на својот профил на социјалните мрежи ги нападна членовите на македонското жири за избор на песна на ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета, смета дека единственото решение за Балканот е соживотот и почитувањето на европските стандарди за малцинствата На ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета, смета дека единственото решение за Балканот е соживотот и почитувањето на европските стандарди за малцинствата На ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ова е вториот дел од интервјуто на Александар Русјаков за хрватското Радио Пула емитувано на 17 мај. Уредник и автор е Елвис Милета. Интервјуто, со оглед на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тамара Тодевска го донесе највисокиот пласман на Македонија на Евровизија, а за случката со Србија има и нејзин коментар. Пејачката признава дека овој Евросонг ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Пополнувањето на празнината околу политиката поврзана со Косово, кој е најстариот судир во регионот на Балканот, е прашање што под итно мора да се реши, ...
  сите 34 | | | веќе видена