Спортинг Хихон

  во

  Барселона вечерва од 21:00 часот ја отвара новата сезона во Ла Лига и Каталонците ќе бидат ослабени во овој натпревар. Во Билбао ќе играат без Лионел Меси. ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Претседател на клубот е 32-годишниот Хави Повес а екипата се натпреварува во четвртата лига од шпанскиот фудбалски систем. Младиот сопственик на клубот дал ...
  | | веќе видена

  Даглас Переира е бразилски фудбалер кој во 2014 година, на изненадување на многумина, потпиша за Барселона. Каталонскиот гигант му даде петгодишен договор на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бразилскиот фудбалер Даглас Переира на изненадување на многумина пристигна во Барселона летото 2014 година. Даглас требаше да биде засилување за позицијата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Датумот 30-ти јуни во најголем дел од случаите значи почеток на една фудбалска авантура за многу играчи ширум светот, но од друга страна пак, овој ден има и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Неверојатен погодок на вчерашниот натпревар од Втората лига на Шпанија меѓу екипите на Спортинг Хихон и Албасете. Албасете славеше победа од 2-0 со која остана ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На вчерашниот натпревар од втората по ранг лига во Шпанија помеѓу Спортинг Хихон и Албасете бевме сведоци на еден неверојатен погодок. Тимот на Албасете ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Албасете го победи Спортинг Хихон со 0:2 на гостувањето благодарение на доброто затворање на првото и отворање на второто полувреме, натпревар од кој посебно ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Според квотите на денот на обложувалниците Sport Life, Касимпаша нема да загуби од Коњаспор, Чарлтон и Донкастер ќе играат ефикасен реванш од баражот, а ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Неделниот „судир“ меѓу Барселона и Леганес донесе еден интересен момент во кој голманот на гостите Иван Куелјар го турна со рамо Луис Суарез, како еден од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Валенсија е вториот тим кој обезбеди учество во четвртфиналето на Купот на Кралот, откако со 3-0 го совлада второлигашот Спортинг Хихон. На „лилјаците“ им беа ...
  сите 4 | | | веќе видена