Спортинг

  во

  Стефан Ристовски останува голема желба на Лацио, а раководството на Спортинг Лисабон е подготвено да даде зелено светло за заминување на Македонецот доколку ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Валенсија е вториот тим кој обезбеди учество во четвртфиналето на Купот на Кралот, откако со 3-0 го совлада второлигашот Спортинг Хихон. На „лилјаците“ им беа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Откако вчера во јавноста протекоа информации дека клубовите од Рим се заинтересирани за услугите на Аријан Адеми, денес португалските медиуми пренесуваат дека ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Откако вчера во јавноста протекоа информации дека клубовите од Рим се заинтересирани за услугите на Аријан Адеми, денес португалските медиуми пренесуваат дека ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Германија – Франција (20:30 часот) Првото големо дерби на ракометното светско првенство се игра вечерва. Домаќинот Германија против актуелниот планетарен ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Големо дерби беше одиграно во Португалија меѓу Спортинг Лисабон и Порто, а на мечот немаше голови, но сепак имаше многу возбудувања.Домашните навивачи ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вчера во Португалија се одигра едно од најголемите дербија во оваа земја помеѓу Спортинг Лисабон и Порто. Натпреварот заврши без голови, со многу поголеми ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вчера во Португалија се одигра едно од најголемите дербија во оваа земја помеѓу Спортинг Лисабон и Порто. Натпреварот заврши без голови, со многу поголеми ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Синоќа се одигра големото португалско дерби помеѓу Спортинг Лисабон и Порто, на кое иако немаше голови, видовме многу возбудувања. Домашните навивачи направија ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Синоќа се одигра големото португалско дерби помеѓу Спортинг Лисабон и Порто, на кое иако немаше голови, видовме многу возбудувања. Домашните навивачи направија ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вчера во Португалија на дерби мечот меѓу Спортинг Лисабон и Порто иако немаше голови, сепак навивачите беа дел од вжештена атмосферам буквално. Домашните ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вчера во Португалија се одигра едно од најголемите дербија во оваа земја помеѓу Спортинг Лисабон и Порто. Натпреварот заврши без голови, со многу поголеми ...
  сите 21 | | | веќе видена