Сплит

    во

    Дивна Војновска веќе три дена работи во ординацијата во гратчето Суќурај, на островот Хвар, во Хрватска и вели дека е среќна со изборот што го направила. ...
    сите 52 | | | веќе видена

    Македонската лекарка Дивна Војновска е прва докторка во Суќурај, на хрватскиот остров Хвар, каде жителите цели шест месеци беа без лекар во местото. На првиот ...
    сите 52 | | | веќе видена