Спасовски

  во

  Кривичниот суд доцна синоќа и одреди 30-дневен притвор на специјалната обвинителка Катица Јанева. Таа е осомничена за кривично дело Злоупотреба на службена ...
  сите 886 | | | веќе видена

  Српската премиерка Ана Брнабиќ в понеделник, 26 август, ќе престојува во официјална посета на Северна Македонија, соопшти денеска од Канцеларијата за медиуми ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Истражителите на шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска која ја води истрагата за „Рекет“, ја дигнале на нозе Управата за ...
  сите 886 | | | веќе видена

  Со цел подобрување на движењето на граѓаните и трговијата и олеснување на сообраќајот преку државната граница помеѓу Македонија и Србија, вчера во Скопје беа ...
  сите 63 | | | веќе видена

   Со цел подобрување на движењето на граѓаните и трговијата и олеснување на сообраќајот преку државната граница помеѓу Македонија и Србија, вчера во Скопје беа ...
  сите 63 | | | веќе видена