Спартак

  во

  Македонија ЃП со четворица нови фудбалери денеска ги стартуваше подготовките за пролетниот дел од шампионатот. Бразилците Изалдо Жуниор, Андре Пеналва и Пауло ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Бајер Леверкузен со 13 бода од првата и Цирих со 10 од втората во Групата А, продолжуваат во нокаут фазата во Лига Европа. Во последното коло, Германците ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Познатиот шпански „Ел Мундо депортиво" се позанимаваше во пресрет на зимскиот преоден рок и објави една листа од 10 најдобри трансфери во историјата. Прашање е ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Шпанскиот реномиран медиум „Мундо Депортиво“ направи Топ 10 листата на најдобрите трансфер зделки во јануарскиот преоден рок.Еве кој се најде на таа ...
  сите 9 | | | веќе видена