Сосиедад

  во

  Белгијскиот фудбалер Аднан Јанузај во летото 2017. година конечно го напушти Манчестер Јунајтед. Велиме “конечно“ бидејќи долго време пред тоа беше на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Поранешниот „вундеркинд“ на Манчестер јунајтед, Аднан Јанузај вели дека едноставно морал да замине од „Олд Трафорд“ бидејќи не добивал шанса да игра. Белгиецот ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Енис Барди имаше неколку обиди да го загрози голот на Моја, но сепак македонскиот репрезентативец не успеа да го надмудри голманот на Реал Сосиедад, а во една ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Енис Барди имаше неколку обиди да го загрози голот на Моја, но сепак македонскиот репрезентативец не успеа да го надмудри голманот на Реал Сосиедад, а во една ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Леванте на нашиот Енис Барди доживеа пораз од 3-1 од Реал Сосиедад во првиот меч од 12. рунда во шпанската Примера. Клубот од Валенсија одигра добри 70 минути, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Сандро Рамирез падна во заборав после минатата очајна сезона. Поранешниот играч на Барселона кој со каталонскиот клуб ја освои и Лигата на шампионите, минатата ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Сандро Рамирез и оваа сезона не се избори за место во тимот на Евертон кој сега го води Марко Силва, а како што беше случај и лани, некогашниот голем талент на ...
  сите 6 | | | веќе видена