СОРОС

  во

  Албанскиот премиер Еди Рама сега планира да биде и министер за надворешни работи сѐ додека претседателот на државата не го прифати неговиот кандидат за оваа ...
  сите 37 | | | веќе видена

  На Плоштадот во вевчани е претесно за Вевчанскиот карневал кој се одржува традиционално секоја година. Карневалот официјално за отворен го прогласи министерот, ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Јанко Бачев од ,,Единствена Македонија” на денешниот протест пред Собрание на некои организации обединети како ,,Македонија блокира”, побара во 16 часот од ...
  сите 64 | | | веќе видена

  „Македонија – блокира” под засилно полициско обезбедување го започна протестот пред Собрание, каде што пратениците ја започнаа финалната фаза за усвојување на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Јанко Бачев од Единствена Македонија на денешниот протест пред Собрание на некои организации обединети како „Македонија блокира“, побара во 16 часот од ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Александар Пандов денеска ги повика граѓаните утре да се соберат во што поголем број и „повторно гласно да крикнеме и го повториме нашето не согласување со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Александар Пандов денеска ги повика граѓаните утре да се соберат во што поголем број и „повторно гласно да крикнеме и го повториме нашето не согласување со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Александар Пандов денеска ги повика граѓаните утре да се соберат во што поголем број и „повторно гласно да крикнеме и го повториме нашето не согласување со ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Со молебен за татковината, повардарскиот митрополит Агатангел денеска во велешката црква свети пантелејмон, ја заврши божиќната литургија. Во говор кој повеќе ...
  | | веќе видена | слични

  Во Будимпешта денес се одржуваат анти-владини демонстрации, на кои се собрани илјадници демонстранти под слоганот „Национален протест против робовладетелскиот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Постојат, се разбира, повеќе, ама овие три дилеми се основните прашања што, за Божик, на последната година од втората деценија од 21 век, ги мачат Македонците, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најмалку 10 000 луѓе протестираа во Будимпешта пред парламентот на Унгарија поради новиот закон за труд. Новиот закон на работодавците во земјата во која ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Новинар на „Инфомакс“ имаше подолг разговор со лице блиско до Никола Груевски, кое неодамна беше во Будимпешта каде неколку дена се дружеше со човекот кому ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Протестите се одржуваат поради контроверзниот нов закон за работни односи што им овозможува на работодавците да ги принудат работниците да работат 400 часови ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во Будимпешта денес се одржуваат анти-владини демонстрации, на кои се собрани илјадници демонстранти под слоганот „Национален протест против робовладетелскиот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во Будимпешта денес се одржуваат анти-владини демонстрации, на кои се собрани илјадници демонстранти под слоганот „Национален протест против робовладетелскиот ...
  сите 34 | | | веќе видена