Sony

  во

  По „стапките“ на Nintendo, Sony денес ја претстави нивната ретро играчка конзола, направена според првата PlayStation конзола, соодветно наречена PlayStation ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ако го прочитавте насловот и се израдувавте на новиот PlayStation 5 ќе мора веднаш да ве разочараме. Станува збор за „Classic“ конзола копија на PlayStation 1. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Sony ја прекинува поддршката за 18 години старата, а сепак неверојатно забавна конзола PlayStation 2. Ова значи дека компанијата нема повеќе да гарантира ...
  | | веќе видена