Соња

  во

  Три години и три месеци по убиството на Димитар Матилоски од Охрид, неговата мајка учителката Драгица, ја објави својата трета книга, „Мојот живот после ...
  | | веќе видена

  Продолжува изградбата на згради за потребите месните заедници во општина Македонска Каменица. Како што информираше градоначалничката на општината Соња ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Соња Караџиќ-Јовичевиќ, потпретседателка на Народното собрание на Република Српска и ќерка на Радован Караџиќ изјави дека пресудата за нејзиниот татко е ...
  сите 166 | | | веќе видена