Сончевиот

  во

  Научник на НАСА предупредува дека не чека најстрашното замрзнување во модерната историја и дека Земјата ќе биде во ледена прегретка, бидејќи Сонцето влегува во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Еден научник од НАСА предупредува дека нè очекува најстрашниот студ во модерната историја и дека Земјата ќе биде во ледена прегратка бидејќи Сонцето влегува во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Еден научник од НАСА предупредува дека нè очекува најстрашниот студ во модерната историја и дека Земјата ќе биде во ледена прегратка бидејќи Сонцето влегува во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Планетите кои кружат околу ѕвезди надвор од Сончевиот систем се нарекуваат егзопланети и досега се откриени речиси 4.000 такви планети. Новооткриената ладна и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Следната година се навршува точно половина век од моментот кога првиот човек стапна на Месечината. Со цел да го одбележат овој подвиг на човештвото, писателот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Славниот вселенски телескоп кој трага по вонземјени планети им служел на научниците речиси една деценија. "Кеплер", леталото-телескоп на американската ...
  сите 10 | | | веќе видена

   Полесно е да го излажеме светот, многу потешко самите себе. Сите сме луѓе и сите имаме маани, кои се особено воочливи кај оние кои им припаѓаат на ист ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Првиот меѓуѕвезден објект некогаш виден во нашиот соларен систем би можел да биде вонземскo соларнo јадро испратено од друга цивилизација во потрага по знаци ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кога неидeнтификуваниот објект со форма на цигара, долг околу 400 метри, во октомври минатата година помина низ нашиот Сончев систем, почнаа нагаѓања за што ...
  сите 2 | | | веќе видена