Сончевиот

  во

  Орбиталниот телескоп на НАСА, кој бара нови светови надвор од Сончевиот систем, открил две оддалечени планети, пет месеци по лансирањето, соопштиле ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Јапонско вселенско летало „Хајабуса2“ испрати два мали роботи на астероидот Ријугу во рамките на истражувањето, што може да помогне во знаењето за потеклото на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Охрид, 21. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. УВ ...
  сите 242 | | | веќе видена

   Понекогаш, многу обични работи може да нè изненадат со моќта на значењето кое го кријат зад себе. Па така, кога би ги гледале само фотките во продолжение, не ...
  сите 2 | | | веќе видена