Сонце

  во

  Кога ќе се погледнеш во огледало ти гледаш седа коса, брчки, стомак, збрчкана кожа на вратот, пеги на рацете и слично. Твоето дете те гледа и гледа сонце. Тие ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пред некој ден во автобус се случи една крајно апсурдна ситуација. Се качи една постара женичка, застана веднаш до седиштето каде седеше мојата осумгодишна ...
  | | веќе видена

  Идејата дека луѓето можат да живеат на некоја оддалечена планета како алтернатива на животот на Земјата отсекогаш звучела како најобично мечтаење, идеално за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер најизразен вдолж Повардарието, а има услови ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Битола оваа зима е рекордер од сите градови во земјава по екстремно ниски температури кои паднаа пониско од дваесеттиот степен под нулата. Судот и мразот ја ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Со Република Северна Македонија завршува долгото чекање на македонските граѓани конечно да стигнат во вистинската сегашност. Да станат сегашни, а не ...
  | | веќе видена

  Овен Овој понеделник започнува со пријатни емоции за вас. Бидете отворени за другото мислење, особено ако имате позитивни долгорочни перспективи. Бик Денот ќе ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Вакциналните картони како доказ за редовна имунизација да бидат задолжителни при уписот во училиште – Министерството за здравство деновиве ги разгледува сите ...
  сите 155 | | | веќе видена

  – Добро утро комшо, како си? – Добро ти утро Боки, фала на прашање, ама не сум добар, одличен сум, ха ха хааа… – Баш ми е мило, туку, како ти се чини ова ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На Клиниката за инфективни болести во Скопје вчера се примени уште 5 деца и 1 возрасен, за кои има сомнеж дека имаат мали сипаници. „Во моментов на Клиниката ...
  сите 155 | | | веќе видена