Солидарност

  во

  Матју Рикард – тој е 72-годишен француски писател и монах на тибетскиот будизам, роден 1946. како син на филозоф и уметница. Оваа титула ја добил по ...
  | | веќе видена

  Сосема јасно е дека потпишувањето на Протоколот за зачленување на Македонија во НАТО ќе има последици во односите со Русија. НАТО е агресивен блок кој во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Анита Христовска, која на социјалните мрежи постираше покана во својот стан да ги смести загрижените родители, деца и роднини на повредените во автобуската ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Централниот дневник на 1ТВ рече дека истрагата за автобуската несреќа на автопатот Скопје-Тетово уште трае и ...
  сите 61 | | | веќе видена

  По вчерашната трагедија, која Македонија ја зави во црно, хуманост и несебична поддршка почна да присуствува од сите страни кон семејствата на загинатите и ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Директорот на Градскаат болница „8 Септември“, Христијан Костов изјави дека двајца се во критична состојба. „Се јавуваат многу граѓани што сакаат да ја изразат ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Парламентот во Албанија пленарна седница ја започна со едноминутен молк, поради вчерашната трагедија во Македонија. Претседателот на тамошното Собрание Грамоз ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Поради влошена состојба, двајца пациенти префрлени на интензивна нега Од Градската болница 8 септември попладнево соопштија дека од повредените плус двајца се ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Црвениот крст на Република Македонијаќе додели парична помош во износ од по 30.000 денари на семејствата на загинатите во автобуската несреќа. -Во овие тешки ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Од Градската болница 8 септември попладнево соопштија дека од повредените плус двајца се на опсервација. Има промена на крвна слика, но се под контрола. Еден ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Од Градската болница 8 септември попладнево соопштија дека од повредените плус двајца се на опсервација. Има промена на крвна слика, но се под контрола. Еден ...
  сите 104 | | | веќе видена