Софија

  во

  Македонскиот интернационалец Дарко Тасевски, ја одби понудата на реномираниот холандски прволигаш Херенвен и одлучи да остане во Левски, Софија, и да му ...
  | | веќе видена | слични

  Канадскиот кантавтор,поет и писател Леонард Коен на 30 септември ќе настапи во Белград, јави српскиот интернет-магазин „Попбокс“, појаснувајќи дека деталите за ...
  | | веќе видена | слични

  Најдобриот македонски тенисер Предраг Русевски загуби во првото коло на челинџ-турнирот во Битом, Полска, од Хрватот Антонио Веиќ со 6-3, 6-0. Разочарувачкиот ...
  | | веќе видена | слични