Сочи

  во

  Сириската опозиција треба да биде дел од политичкото решение во Идлиб, изјави претседателот на Турција за руски „Комерсант“. Реџеп Таип Ердоган вели дека ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Светската антидопинг-агенција (ВАДА) ѝ стави крај на тригодишната суспензија на Руската агенција за борба против допингот (РУСАДА). Деветмина од 12-члениот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Опозицискиот Сирискиот комитет за преговори го поздрави договорот меѓу претседателите на Русија и Турција за Идлиб и истакна дека со тоа се „отворил пат за ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Русија и Турција се согласија во понеделникот да се создаде демилитаризирана зона на линијата на контакт меѓу вооружената опозиција којашто ја поддржува Анкара ...
  сите 76 | | | веќе видена