Соборниот

  во

  Дваесет и шестгодишниот Никола Златановски е кумановецот кој го фати Светиот Крст во базенот на Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Петковски по крстот ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Од овој ден крштевањето значи духовно раѓање, почеток на човековото живеење во верата. За значењето на овој празник и неговото одбележување повеќе од разговор ...
  сите 259 | | | веќе видена

  -Нека продолжи традицијата, младите да ја практикуваат, тие се тие што треба да ја градат државата, изјави Златановски. Тој верува дека ќе го следи ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Дваесет и шестгодишниот Никола Златановски е кумановецот кој го фати Светиот Крст во базенот на Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Петковски по крстот ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Дваесет и шестгодишниот Никола Златановски е кумановецот кој го фати Светиот Крст вобазенот на Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Петковски по крстот ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Дваесет и шестгодишниот Никола Златановски е кумановецот кој го фати Светиот Крст во базенот на Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Петковски по крстот ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Дваесет и шестгодишниот Никола Златановски е кумановецот кој го фати Светиот Крст во базенот на Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Петковски по крстот ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Во пресрет на големиот христијански празник Богојавление-Водици од Кумановско-Осоговската епархија, кривопаланечкото архиерејско намесништво ги повикаа сите ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Рокот истекува на 31 јануари, а во битката кој ќе ја добие поддршката на партиската конвенција на 16-ти февруари, неофицијално влегува   пратеникот и член на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов, заедно со сопругата, г-ѓа Маја Иванова и синот Иван, денеска присуствуваа на централното одбележување ...
  сите 7 | | | веќе видена

  По седницата на која треба да се донесат уставните измени, закажана за 9 јануари, Собранието планира да го донесе и новиот предлог-законот за спречување ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека неговата партија нема да го поддржи Законот за спречување корупција во оваа форма. Тој додаде дека ...
  сите 57 | | | веќе видена