Сноуден

  во

  Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, бил подготвен да го напушти НАТО во 2018 година, тврди неговиот поранешен советник Џон Болтон во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Поранешниот советник за национална безбедност, Џон Болтон, во својата нова книга напиша дека претседателот Доналд Трамп не го послушал неговиот совет да ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Поранешниот советник за национална безбедност, Џон Болтон, во својата нова книга напиша дека претседателот Доналд Трамп не го послушал неговиот совет да ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Поранешниот советник за национална безбедност, Џон Болтон, во својата нова книга напиша дека претседателот Доналд Трамп не го послушал неговиот совет да ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Помпео рекол дека е запознаен со делови од мемоарите на Болтон, кои од денес се продаваат во САД. Американскиот државен секретар Мајк Помпео вели дека тоа што ...
  сите 23 | | | веќе видена

  „Искрено, тој ризикува да биде гонет со објавување на тие информации“, предупреди американскиот државен секретар за „Фокс њуз“ пред објавувањето на „Собата ...
  сите 84 | | | веќе видена

  ЦИА, најпознатата американска разузнавачка агенција, е соочена со еден од најголемите скандали - елитната хакерска група на оваа агенција била "покрадена", ...
  | | веќе видена

  Веднаш на почетокот се прашувам: После овој вирус, ќе дојде ли друг? Кој ќе биде следниот? Дали пак ќе не штитат со вонредни состојби, со изолации, со ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Сноуден истакнува дека не треба да ги штитиме нашите податоци, туку треба да дефинираме кој ги собира истите и која е целта на сето тоа. Истиот ден кога ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сноуден истакнува дека не треба да ги штитиме нашите податоци, туку треба да дефинираме кој ги собира истите и која е целта на сето тоа. Истиот ден кога ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сноуден истакнува дека не треба да ги штитиме нашите податоци, туку треба да дефинираме кој ги собира истите и која е целта на сето тоа. Истиот ден кога ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Откако добив прегршт документи од укажувачот, се најдов под надзор и истрага од страна на американската влада, пишува Бартон Гелман Кое време точно го покажува ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Авторот Том успеал да ги запише приказните од вработените во кралското семејство за скандалозните случувања во Кенсингтонската палата. Вработените во кралската ...
  сите 63 | | | веќе видена