Snapdragon

  во

  Поради големата конкуренција на пазарот, Samsung потврди дека ќе започне да ги нуди своите нови уреди од средната класа со нови помоќни функции. Првиот таков ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Razer потврди дека ќе објави втор паметен телефон подоцна оваа година, а фотографија, која наводно го прикажува новиот уред, веќе се најде во интернет ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Непосредно пред Apple да ја претстави новата генерација на нивниот паметен часовник, од Qualcomm најавија нова платформа наменета за паметни часовници на која ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Шефот на одделот на Самсунг за паметни телефони, најави големи промени во дизајнот на 10-та генерација на “Galaxy” паметниот телефон, но не откри за какви ...
  сите 48 | | | веќе видена