Смртта

  во

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска потврдил дека Хамза бин Ладен, син на убиениот лидер на терористичката Ал-Каеда, Осама бин Ладен, кој и самиот ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Белата куќа денеска соопшти дека Хамза бин Ладен, син на убиениот лидер на терористичката Ал-Каеда, Осама бин Ладен, кој и самиот беше значајна милитантна ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Хамза бин Ладен, син на ликвидираниот основач и водач на исламистичката терористичка мрежа Ал Каеда, Осама бин Ладен, е убиен во антитерористичка органиација ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Белата куќа денеска соопшти дека Хамза бин Ладен, син на убиениот лидер на терористичката Ал-Каеда, Осама бин Ладен, кој и самиот беше значајна милитантна ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Милиони шиити оваа недела го прославија празникот Ашура, собирајќи се во светилишта и џамии за да ја одбележат смртта на Хусеин, еден од внуците на пророкот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Официјалната верзија за смртта на Хитлер според која тој и Ева Браун на 30-ти април се убиле е многу коментирана преку различни теории меѓу кои и бегството во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Официјалната верзија за смртта на Хитлер според која тој и Ева Браун на 30-ти април се убиле е многу коментирана преку различни теории меѓу кои и бегството во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Милиони шиити оваа недела го одбележаа празникот Ашура, годишнина од смртта на Хусеин, еден од внуците на пророкот Мухамед. Ашура е национален празник во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Официјалната верзија за смртта на Хитлер според која тој и Ева Браун на 30-ти април се убиле е многу коментирана преку различни теории меѓу кои и бегството во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тело на познат српски спортски работник, Предраг Матиќ, вчера било најдено во фаза на распаѓање во неговиот стан во Параќин.Мртвото тело на 57-годишниот маж го ...
  сите 7 | | | веќе видена