Слупчане

  во

  На денешен ден кај Слупчане загина капетанот во АРМ Синиша Стоилов. На фејсбук страната „Македонска одбрана“ денеска е споделена фотографија од капетан Стоилов ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Полицијата во Куманово поднела четири кривични пријави поради злоупотреби со исплата на плати во дом за стари лица во Куманово. Кривична пријава била поднесена ...
  | | веќе видена

  Кумановската полиција до основното јавно обвинителство во овој град поднесе кривична пријава против С.С (64) од Џ.Н(41) од Слупчане поради основано сомнение ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кумановската полиција поднесе четири кривични пријави поради злоупотреби со исплата на плати во дом за стари лица во Куманово. Како што информира полицијата, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  “Случајот се истражува“. Ова е единствениот одговор што може да го добиете од надлежните органи кога станува збор за убиствата. А убијците се на слобода. Во ...
  | | веќе видена