Слободан

  во

  Со одлука на Апелацискиот суд во Белград денеска е поништена првостепената пресуда на сопругата на поранешниот претседател на Србија, Слободан Милошевиќ и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  По повеќе од две недели градежни работи, инспекторот на Општина Охрид дури денеска донесе решение во кое наложи да се отстрани градбата кај Чинарот во рок од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На денешен ден, пред 20 години, НАТО интервенираше во Косово бомбардирајќи го Белград и воените и полициските точки на Србија, откако не успеаја да го убедат ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Србија никогаш нема да ги заборави жртвите на НАТО бомбардирањето на тогашна созјуна Република Југославија кое не ја постигна целта –решение за косовскиот ...
  сите 52 | | | веќе видена

  На денешен ден пред 20 години започнаа воздушните напади на силите на НАТО на тогашна Сојузна Република Југославија. За време на 78-те денови, колку траеше ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер на СР Југославија и министер за надворешни работи на државната заедница Србија и Црна Гора и актуелен лидер на Српското движење за ...
  сите 52 | | | веќе видена