Славчо

  во

  Младинската репрезентација загуби од Естонија со 84-67 во разигрувањето за пласман од 9. до 16. место на Европското првенство за кошаркари до 20 години Б – ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Од вечерва па и во текот на утрешниот ден соседна Грција ќе биде на удар на ново силно невреме проследено со силни врнежи од дожд кој може да условат и ...
  сите 279 | | | веќе видена

  Граѓаните на нашата држава во текот на следните години треба да се навикнат на се посилни и почести временски непогоди како што беше, на пример, невремето во ...
  сите 279 | | | веќе видена

  Помина една година од смртта на македонскиот пејач Влатко Илиевски. Во јули претходната година, Влатче беше пронајден мртов во неговиот автомобил. Неговите ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Територијата на нашата држава во следите 30тина часа ќе биде под влијание на изразено нестабилна, влажна и свежа воздушна маса која ќе услови врнежи од дожд ...
  сите 19 | | | веќе видена