Скотланд

  во

  Маркус Браун, извршниот директор на финансиско-технолошката фирма Вајакард, кој поднесе оставка по скандалот со исчезнатите 1,9 илијарди евра од билансот, е ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Британската и германската полиција "завојувале" поради истрагата во случајот со исчезнувањето на малата Меделин МекКен. Тие моментално се расправаат поради ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Германските обвинители рекле дека имаат конкретни докази дека е Меделин мртва, во посебно значајниот развој на настаните со случајот кој не е решен 13 години. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Светските медиуми претходно пренесоа дека германските обвинители кои водат истрага околу Кристијан Брукнер им испратиле писмо на родителите на Медлин Мекен ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Светските медиуми претходно пренесоа дека германските обвинители кои водат истрага околу Кристијан Брукнер им испратиле писмо на родителите на Медлин Мекен ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Германски обвинител им пишал на родителите на Медлин Меккен, девојчето кое исчезна од туристички апартман во Португалија во 2007 година. Тој ги информирал дека ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Германски обвинител им пишал на родителите на Медлин Меккен, девојчето кое исчезна од туристички апартман во Португалија во 2007 година. Тој ги информирал дека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Полициска станица во Англија предлага полицајците да клекнуваат на колено за време на протестите во „Блек лајвс медр“ за да избегнат несакано внимание од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Демонстрантите, од кои некои биле екстремно десничарски активисти, вчера ја нападнаа полицијата, откако илјадници луѓе се собраа во Лондон, тврдејќи дека ги ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Повеќе од 100 лица се уапсени по судирите со полицијата за време на насилниот протест во Лондон, соопшти полицијата. Демонстрантите, од кои некои биле ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Повеќе од 100 лица се уапсени по судирите со полицијата за време на насилниот протест во Лондон, соопшти полицијата. Демонстрантите, од кои некои биле ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Двајца припадници на градската полиција на Лондон се нападнати на должност откако на улица реагирале на повик за помош, а видео снимката потоа се најде на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Скотланд Јард објави дека Германец (43) се поврзува со исчезнувањето на девојчето чија судбина ја следи целиот свет веќе 13 години. Деталите за случајот полека ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Полицијата во Кент уапси пет лица во врска со наводна трговија и експлоатација на романски берачи на овошје, пренесува „Кент онлајн“.Детективи од Дирекцијата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Полицијата во Кент уапси пет лица во врска со наводна трговија и експлоатација на романски берачи на овошје, пренесува „Кент онлајн“. Детективи од Дирекцијата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во поголем број европски градови денеска се одржаа протести поради рестриктивните мерки воведени поради епидемијата со Ковид-19. Во Германија граѓаните ...
  сите 22 | | | веќе видена