Скопскиот

  во

  Шилегов очекува АХВ да ги казни градоначалници кои не се грижат за бездомните кучиња согласно законот. Скопскиот градоначалник смета дека неговите колеги се ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Краткометражниот македонски филм „Малина“, во режија на Анастасија Лазарова-Пилинг, а во продукција на Никола Мадиќ, односно „Монолит филм“, ќе биде прикажан ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Синоќа во 03.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“ на излез од Р.Македонија при извршена пасошка контрола на патната исправа на М.К.Х. ...
  сите 53 | | | веќе видена

  За прашањето за името, за економската состојба, најавените зголемувања на даноците, реалните проблеми на граѓаните, нерасчистените убиства и секојдневните ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Утринава во 3 часот на Меѓународниот аеродром во Скопје, при исвршена пасошка контрола, било утврдено дека бугарската патна исправа на 25-годишниот М.К.Х. е ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Во интервју за Курир , претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се осврна и на темата со загадениот воздух. Мицкоски смета дека темата со воздухот е ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Утринава во 3 часот на Меѓународниот аеродром во Скопје, при исвршена пасошка контрола, било утврдено дека бугарската патна исправа на 25-годишниот М.К.Х. е ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Краткометражниот македонски филм „Малина“ во режија на Анастасија Лазарова Пилинг, а во продукција на Никола Мадиќ односно „Монолит филм“, ќе биде прикажан ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во интервју за Курир, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се осврна и на темата со загадениот воздух. Мицкоски смета дека темата со воздухот е ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Мицкоски во интервјуто за Курир нагласува дека судството во државата е задушено со политика, обвинителството со притисоци, се менува името на државата, а ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Мицкоски во интервјуто за Курир нагласува дека судството во државата е задушено со политика, обвинителството со притисоци, се менува името на државата, а ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Краткометражниот македонски филм „Малина“ во режија на Анастасија Лазарова Пилинг, а во продукција на Никола Мадиќ односно „Монолит филм“, ќе биде прикажан ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Краткометражниот македонски филм „Малина“ во режија на Анастасија Лазарова Пилинг, а во продукција на Никола Мадиќ односно „Монолит филм“, ќе биде прикажан ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во рамките на Есенски музички свечености Скопје 2018 вечер во Малата сала на Македонската филхармонија ќе се одржи концерт на Агата Кмак -виолина и Марсин ...
  сите 11 | | | веќе видена