Скопски

  во

  Kомисијата за заштита од дискриминација, постапувајќи по преставка на Хелсиншкиот комитет за човекови права, утврди дискриминација врз основа на религија и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Општина Карпош, Владата и Агенцијата за млади и спорт ќе ја обновуваат култната сала „Партизан“ во Скопје, која сега е распадната, разурната и запалена. Откако ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Педесет граѓани, сите мажи, до овој момент се пријавени за учество на традиционалното скокање по крстот, во духот на големиот Христијански празник Богојавление ...
  сите 51 | | | веќе видена

  На скопјанец му го украле автомобилот додека пазарувал во маркет на улицата Рузвелтова во Скопје. Според информациите од МВР, вчера во 22 часот во Полициската ...
  сите 76 | | | веќе видена

  На скопјанец му го украле автомобилот додека пазарувал во маркет на улица Рузвелтова во Скопје. Според информациите од МВР, вчера во 22 часот во Полициската ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Скопје, 15 јануари 2019 (МИА) – Секторот за внатрешни работи Битола и Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни ...
  сите 64 | | | веќе видена