Скопје Сити

  во

  Денес децата сè повеќе се опкружени со модерни играчки, електронски, кои можат сами да се движат, да зборуваат и слично, но зошто им се толку потребни дрвените ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Хероината од документарецот „Медена земја“, Атиџе Муратова дојде во Скопје, влезе во студио и ја сними познатата нејзина песна „Чекор по чекор“, која се пееше ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Стипендијата Борис Трајковки се доделува веќе седумнаесетта година по ред и секоја година по 20 студенти добиваат можност да ги унапредат своите знаења и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Спомениците и фонтаните на Александар Македонски, Филип Втори и други споменици дел од проектот „Скопје 2014“ се избришани од новиот, ревидиран Детален ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во вчерашниот втор тв-дуел меѓу лидерите на најголемите партии, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, внимание предизвика дебатата околу странските инвестиции што и ...
  сите 634 | | | веќе видена

  Колекцијата лето 2020 година на италијанската модна марка ORIGINAL MARINES е неодолива комбинација на бои и детали за најмали и поголеми деца. Доволно е само ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Град Скопје заврши со проектирање на новиот мост од улицата Љубљанска во Карпош 4, покрај скејт паркот на кејот на Вардар до улицата Скупи. Според проектот, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во продавниците на ORIGINAL MARINES сега имате можност да го искористите попустот до 60 отсто. Прво, се „залепивме“ на излогот, па потоа влеговме внатре, на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Комерцијална банка АД Скопје го продолжува рокот за уплата на дневниот промет (Cash in) на банкомат без надомест до 31.12.2020 година. До 31.12.2020 година, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Повеќе обезбедување, средства за дезинфекција, утврдени правила за движење и за одржување растојание. Речиси еден и пол месец откако почна со работа, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Убави вести ви носиме од ORIGINAL MARINES на прагот на летото: Колекцијата со нови модни парчиња дизајнирани за актуелната сезона пролет/лето 2020 сега е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Скопје сити мол од 16 јуни е првиот трговски центар во Република Северна Македонија кој е сертифициран како објект која ги исполнува условите за превенција од ...
  сите 120 | | | веќе видена

  „Скопје Сити Мол “ од 16 јуни 2020 година е првиот трговски центар во Република Северна Македонија кој е сертифициран како објект која ги исполнува условите за ...
  сите 70 | | | веќе видена

  „Скопје Сити Мол “ од 16 јуни 2020 година е првиот трговски центар во Република Северна Македонија кој е сертифициран како објект која ги исполнува условите за ...
  сите 71 | | | веќе видена

   „Скопје Сити Мол “ од 16 јуни 2020 година е првиот трговски центар во Република Северна Македонија кој е сертифициран како објект која ги исполнува условите ...
  сите 71 | | | веќе видена