Скопје Коце

  во

  Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски се огласи на Фејсбук, по повод дислокацијата на Универзалната Сала. Тој го прашува актуелниот ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски преку статус на Фејсбук пишува дека три години не работи линиската фонтана на плоштадот. -Три години не ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Новите еко автобуси на ЈСП „Скопје“ почнаа со пробно возење низ улиците на Скопје и наскоро ќе станат дел од јавниот транспорт, се пофали денеска ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Откако предходно министерот за полиција Наќе Чулев и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски ги прогласи за "луд, ненормален, шалабајзер" ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, преку Фејсбук му одговори на поранешниот прв човек на Скопје, Коце Трајановски кој ја коментираше набавката на новите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски на својот фејсбук профил вели дека Петре Шилегов се пофалил дека за време на неговиот мандат купил 33 ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Вардар е синоним за спортот во Скопје. Од самиот почеток кога го спасивме од втора лига и го презема Град Скопје идејата ни беше да направиме од Вардар ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Вардар е синоним за спортот во Скопје. Од самиот почеток кога го спасивме од втора лига и го превзема Град Скопје идејата ни беше да направиме од Вардар ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Вардар е синоним за спортот во Скопје. Од самиот почеток кога го спасивме од втора лига и го превзема Град Скопје идејата ни беше да направиме од Вардар ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Деновиве беше пуштен во употреба вториот дел од бул. Христијан Тодоровски Карпош и со тоа се финализираше мојата заложба за поврзување на овој дел од градот со ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Деновиве беше пуштен во употреба вториот дел од бул. Христијан Тодоровски Карпош и со тоа се финализираше мојата заложба за поврзување на овој дел од градот со ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Смиллевски и СДСМ мислат дека граѓаните се со кратко паметење па се фалат со туѓи проекти, вели Дарко Костовски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ ОК БутелЧовек да не ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Скопје, на својот фејсбук профил сподели благодарност до градоначалникот на збратимениот кинески град Нанчанг за помошта која ја ...
  сите 64 | | | веќе видена

  По Фејсбук статусот на поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, дека лично ургирал за помош до градоначалникот на збратимениот кинески град ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сакам да се заблагодарам на градоначалникот на збратимениот кинески град Нанчанг за брзата реакција на моето барање,и за донацијата од 50.000 заштитни маски.Во ...
  сите 9 | | | веќе видена