Скопјани

  во

  Вкупно 74 претставки од скопјани досега се поднесени во Град Скопје кои се однесуваат на работата на градската администрација. Најмногу пријави има во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Новогодишен базар што ќе трае 15 дена, а во текот на викендите приредби за најмладите, но и концерти, забава и рекреација за возрасните, предвидува Град Скопје ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонските репрезентативци ќе славаат прво место во премиерното учество во фазата по групи во Д дивизијата пред многу малку публика, а посетата за дуелот со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Од аспект на културно-музичката програма за новогодишниот период, Град Скопје на јавен повик ја избра компанијата „Проивент солуции“ ДООЕЛ Скопје да изработи ...
  сите 2 | | | веќе видена

  За некого графитите претставуваат уметност и начин за креативно изразување, а за други, пак, недолично однесување и вандалски чин врз фасадите на објектите. За ...
  | | веќе видена

  Километарските колони, никаква проодност на сообраќајот стана секојдневие по скопските улици особено кога граѓаните доаѓаат и заминуваат од работа. Блокирани ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По подолга пауза пред Собранието на Република Македонија вечерва повторно се одржа протест против Договорот од Преспа и уставните измени. Иницијатор на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Речиси сите влезови кон Скопје се блокирани, поради вонредните контроли кои ги прават врз возилата.Пред протестот кој во 18 часот треба да се одржи кај ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Обилни врнежи од снег денеска ги зафатија планинските превои. Снегот одново ги “изненади“ од Maкедонија пат од каде веројатно не очекуваа дека снегот ќе го ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Обилни врнежи од снег денеска ги зафатија планинските превои. Снегот одново ги изненади од Maкедонија пат од каде веројатно не очекуваа дека снегот ќе го ...
  сите 56 | | | веќе видена